MY A NAŠE „JINÉ“ DĚTI KALENDÁŘ 2021

My a naše "jiné" děti

S tím, že bychom po loňském kalendáři Příběhy pěstounství měli dělat další kalendář 2021, jsem vůbec nepočítala.

 Jenže reakce okolí byla hodně příjemná, lidé nám psali o tom, jak jsme je oslovili a dojali a když se ozvalo několik organizací s tím, že by nám chtěly nabídnout spolupráci, řekla jsem si, že by to možná byla pořádná hloupost, nejít do toho ještě jednou.

Zajímají mě  životy lidí, kteří překračují svou komfortní zónu, lidí, kteří se pouští do projektů s nejistým výsledkem, těch, kteří nabízejí druhým to nejcennější co mají – svůj čas, soukromí a svá srdce.

Přesně tohle totiž pěstouni podle mě dělají. Ať již přechodní, dlouhodobí nebo příbuzní.

Téma

Chtěla jsem kalendář plný příběhů, protože o příběhy jde. Přála jsem si dostat se až na dřeň jejich podstaty a nechtěla jsem žádné prázdné fráze. Osm měsíců jsem poslouchala vyprávění o tom, jak nesmírně těžké je pečovat o přijaté dítě s jakoukoliv jinakostí, o strachu a o odvaze, o reakcích nejbližších i úplně cizích lidí a o tom, co takové rozhodnutí v životě bere a co do života naopak přináší. Mám naposloucháno a nasbíráno příběhů na deset dalších kalendářů. A příběhy přibývají.

Fotografie

Nechtěla jsem žádnou stylizaci, žádné cizí děti držené v křečovitých polohách, žádné vizážistky a kadeřníka. Jde tu o smysl, ne o to, jak kdo vypadá. Nakonec se na kalendáři podílelo několik fotografů a myslím, že vystihli přesně to, co se vystihnout mělo. Podařilo se jim splynout a nerušit, potlačit svoje představy a přizpůsobit se tomu, co potřebovali naši hrdinové – ti dospělí i dětští.  

Práce

 Udělat kalendář není jen tak. Všechno zorganizovat, sepsat, vybrat, navrhnout, opravit, rozhodnout …. Tady byl prostor pro mé kolegy a přátele. Máme nové webové stránky. Máme e-shop. Máme plán marketingu a síť těch, kteří nám pomůžou s propagací a prodejem. Máme spoustu dětí, které nás pustí k práci jedině v noci. Máme několik set kusů kalendáře v malé kancelářičce a trochu strach, zda se podaří všechno prodat. Nemáme žádné granty ani dotace, máme jenom odhodlání. A dohodu s tiskárnou, že můžeme zaplatit až v prosinci.

Plán Už dávno nejsme jen my tři, já, Petra a Marcela – http://spirit2018.cz/

Postupně se k nám přidávají další, kteří s námi sdílí naši vizi: o tom, že společnost chápe smysl pěstounství a pěstouny náležitě oceňuje a podporuje. Máme představu, že se pěstouny  stávají ti nejlepší z řady žadatelů a pěstounská péče v našem státě je skutečně profesionální a zároveň láskyplná a lidská. Kalendář je jednou z cest, jak toho dosáhnout. ZDE JE MOŽNÉ KALENDÁŘ ZAKOUPIT:

Děkuju za podporu, Marcela


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *